Iron Maiden: Nowy 18-minutowy utwór to arcydzieło

/ 2 lipca, 2015

The Book of Souls” – pierwszy podwójny album w dorobku Iron Maiden – pojawi się 4 września 2015 roku. Gdy tylko ujawniono listę utworów, które na nim się znajdą, wielu fanów zwróciło szczególną uwagę na dwie długie kompozycje: 13,5-minutową „The Red and The Black” oraz 18-minutową „Empire of the Clouds”. Basista Steve Harris jest zachwycony zwłaszcza tą drugą, nie swojego autorstwa.

Uważam, że to arcydzieło – myślę, że mogę tak powiedzieć, ponieważ to nie ja go napisałem! Brzmi jak Maiden, ale jest zupełnie inny niż to, co robiliśmy wcześniej. Może się wydawać, że osiemnaście minut to długo, ale tak naprawdę jest to podróż, która… cóż, najlepiej będzie, jeśli zostawimy go fanom do posłuchania i poczekamy na opinie. Jest jednak bardzo interesujący, zdecydowanie nie jest nudny.

Utwór skomponował wokalista Bruce Dickinson, podobnie jak otwierający płytę „If Eternity Should Fail”. Iron Maiden nie może się doczekać, aż ujawni nagranie całemu światu i ruszy w trasę koncertową. Basista opowiada o nim więcej magazynowi „Kerrang”:

Zobaczycie, że na tym albumie wiele się dzieje. Jest w czymś się zanurzyć. Będą kawałki, które ujmą ludzi od początku, lecz sądzę, że potrzebował też będzie kilku przesłuchań.

Tracklista „The Book of Souls”:

Dysk 1

1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28

2. Speed of Light (Smith / Dickinson) 5:01

3. The Great Unknown (Smith / Harris) 6:37

4. The Red and The Black (Harris) 13:33

5. When The River Runs Deep (Smith / Harris) 5:52

6. The Book of Souls (Gers / Harris) 10:27

Dysk 2

7. Death or Glory (Smith / Dickinson) 5:13

8. Shadows of The Valley (Gers / Harris) 7:32

9. Tears of a Clown (Smith / Harris) 4:59

10. The Man of Sorrows (Murray / Harris) 6:28

11. Empire of the Clouds (Dickinson) 18:01

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także