James Hetfield i akustyczny "Motorbreath"

/ 17 maja, 2016

W miniony weekend w San Francisco już po raz trzeci odbył się koncert, podczas którego zbierano pieniądze dla chorych na raka dzieci, organizowany przez Sammy’ego Hagara (ex-Van Halen, Chickenfoot) i Jamesa Hetfielda (Metallica). Obaj oczywiście sami również pojawili się na scenie.

Muzy Metalliki na gitarze akustycznej wykonał m.in. „Motorbreath” z płyty „Kill ‘Em All”, która niedawno doczekała się reedycji. Podczas niespełna dwudziestominutowego występu nie zabrakło również „The Unforgiven” oraz coveru utworu grupy Screamin’ Jay Hawkins „I Put a Spell on You”. Wszystko znajdziecie poniżej.

James Hetfield i Sammy Hagar koncert Acoustic-4-A-Cure organizują co roku. Drugi z muzyków opowiedział „SF Gate”, dlaczego to robią.

Jeśli wypiszesz czek, to OK, ale wtedy nic nie poczujesz. Wolę ofiarować swój czas. Idziesz tam, grasz, twoi fani płacą, by cię zobaczyć. Bierzesz pieniądze i przekazujesz je dalej. Nie ma żadnych zakulisowych aukcji. Nie będziemy wam pokazywać umierających niemowlaków. Nie będzie lekarzy, którzy będą długo mówić na ten temat, by was poruszyć. To koncert. Po prostu chodzi o to, by przyjść i dobrze się bawić.

W tym roku towarzyszyli im m.in. Joe Satriani i Tommy Lee z Mötley Crüe. Bilety na to wydarzenie nie są tanie, ale czego się nie zrobi, by pomóc chorym dzieciom? VIP z wejściówką za 500 dolarów mógł za to liczyć na osobiste spotkanie z artystami i torbę z drobiazgami.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także