Jarocin Festiwal: debiutancki album Republiki w całości

/ 6 maja, 2014

Na festiwalu usłyszeć będzie można album "Nowe Sytuacje" Republiki w całości, w wykonaniu trzech oryginalnych członków zespołu oraz dwóch wokalistów – Tymona Tymańskiego i Jacka "Budynia" Szymkiewicza.

W ubiegłym roku minęło trzydzieści lat od ukazania się legendarnej, debiutanckiej płyty zespołu Republika – "Nowe Sytuacje". Album osiągnął ogromny sukces i odcisnął wyraźne piętno na polskiej muzyce rockowej: umieszczone na nim utwory "Arktyka", "Śmierć w bikini", "Halucynacje", "Znak równości" momentalnie stały się pokoleniowymi hymnami. Stworzona wówczas konwencja, łącząca ascetyczną formę wyrazu z przejmującymi tekstami autorstwa Grzegorza Ciechowskiego do dziś elektryzuje.

Byli muzycy Republiki po raz pierwszy postanowili przypomnieć "Nowe Sytuacje" publiczności na koncercie w grudniu 2013 roku, kiedy wystąpili na Koncercie Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu. Koncertowe wykonanie albumu „Nowe Sytuacje” obejmuje odtworzenie wszystkich piosenek z płyty "od deski do deski", w oryginalnych aranżacjach i w taki sposób, w jaki Republika grała w latach osiemdziesiątych.

Ponadto do składu Jarocin Festiwalu 2014 dołączają zespoły: Lorein, Bulbwires, Weeping Birds, Łagodna Pianka, Ryba & The Witches i Offensywa. Pięć pierwszych dołącza do Jarocin Festiwalu po świetnie przyjętych koncertach na Spring Break Showcase Festival & Conference.

Przypominamy, że w tym roku na Jarocin Festiwalu wystąpią również: Anathema, Matisyahu, Grabaż 30 (Strachy na Lachy & Pidżama Porno), Coma, Kult, Dezerter, Luxtorpeda, You Me At Six, Enej, The Real McKenzies, Czesław Śpiewa, Projekt Punk, Jamal, Maleo Reggae Rockers, Only Crime, The Analogs, Sorry Boys, Indios Bravos, Frontside, Variete, Ania Rusowicz, Masturbator, Oberschlesien, Shamboo Muniek, Cela Nr 3, Kabanos, Lola Lynch, BixBit i Thrudy.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także