Jest petycja o odwołanie koncertu Metalliki na Glastonbury

/ 4 czerwca, 2014

O niechęci do występu Metalliki na Glastonbury pisaliśmy wczoraj w związku z wywiadem, którego udzielili muzycy z Mogwai. Wiadomo jednak było, że nie tylko artyści związani z festiwalem, ale również sami fani nie są zadowoleni z wyboru headlinera. Żeby tego było mało do akcji wkroczyli… obrońcy praw zwierząt. Na Facebooku od kilku dni funkcjonuje fanpage "Usunąć Metallikę z Glastonbury za ich poparcie dla polowania na niedźwiedzie".

Chodzi oczywiście o hobby Jamesa Hetfielda, który jest myśliwym. Wielokrotnie brał udział w wyprawach łowieckich organizowanych na całym świecie i wyrażał chęć polowania na niedźwiedzie. Na Facebooku profil polubiło już ponad 12 tysięcy osób, a ponadto stworzono internetową petycję, którą podpisało (na ten moment) ponad 510 osób.

Mimo sporego zaangażowania fanów, nie ma oficjalnej informacji od organizatora na temat odwołania występu słynnego zespołu. Sami muzycy natomiast snują już plany dotyczące tego, co zaprezentują zgromadzonej na Glastonbury publiczności.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także