Joey Jordison poza zespołem Slipknot!

/ 13 grudnia, 2013

Słynny perkusista Joey Jordison nie jest już członkiem zespołu Slipknot. Występował w amerykańskiej grupie od 1996 roku. Z oświadczenia opublikowanego na oficjalnej stronie grupy wynika, że chodzi o bliżej nieokreślone problemy natury osobistej.

Pełna oświadczenie:

Informujemy z ogromnym bólem, ale jednocześnie z szacunkiem, że z przyczyn osobistych Joey Jordison i zespół Slipknot rozstają się. Wszyscy życzymy Joey'owi wszystkiego najlepszego, niezależnie od tego, co czeka go w przyszłości. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was chciałoby wiedzieć jak i dlaczego doszło do takiej sytuacji, dlatego postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania w niedalekiej przyszłości. To nasza miłość do Was i do muzyki, którą tworzymy motywuje nas do parcia do przodu i realizowania naszych założeń dotyczących publikacji nowej płyty w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że zrozumienie całą sytuację, my dziękujemy za nieustające wsparcie w planowaniu nowej odsłony grupy Slipknot.

Nieoficjalnie mówi się, że powodem odejścia Jordisona może być zespół Scar the Martyr, w którego rozwój perkusista bardzo zaangażował się na przestrzeni ostatnich miesięcy. Jego formacja opublikowała debiutancki album i wyruszyła w trasę koncertową po Ameryce Północnej.

Nie wiadomo na razie, kto zostanie następcą Jordisona w zespole Slipknot. Nowy człowiek będzie potrzebny bardzo szybko, ponieważ muzycy przymierzają się powoli do nowego wydawnictwa. Należy zatem czekać na kolejne kroki ze strony amerykańskiej grupy.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także