Pearl Jam na Open'er Festival 2014

/ 13 grudnia, 2013

Słynna formacja Pearl Jam drugi raz w swojej historii zaprezentuje się podczas imprezy z cyklu Open’er Festival. Muzycy wystąpili w 2010 roku i teraz ponownie pojawią się nad polskim morzem – w przyszłym roku. Są drugą gwiazdą, po The Black Keys, która została oficjalnie potwierdzona przez organizatorów imprezy. Informacje o cenach biletów TUTAJ.

Open'er Festival 2014 odbędzie się w dniach 2-5 lipca. Pearl Jam wystąpią w czwartek, 3 lipca. Zespół będzie promował swój ostatni album "Lightning Bolt". O przyjeździe do naszego kraju można było dowiedzieć się z filmiku przygotowanego w związku z europejską trasą koncertową. Amerykanie pojawią się w sumie na jedenastu koncertach, z których zaledwie dwa to występy festiwalowe.

Recenzji nowej płyty Pearl Jam podjął się nasz redaktor, Łukasz Wewiór. Pisał między innymi:

Pierwszy singel przygwoździł mnie do ziemi. WściekłyMind Your Manners, atakujący z siłą Spin The Black Circle z Vitalogy, wywołał falę entuzjazmu mieszającego się z niedowierzaniem. Tym razem energia powróciła bowiem w cudownie naturalny sposób. Singel numer dwa, czyli Sirens, ukazywał zespół od balladowej strony. I znów pojawiły się skojarzenia z nastrojowymi kompozycjami z Vitalogy. Tym bardziej, że taka głębia emocjonalna pojawia się w śpiewie Eddiego Veddera coraz rzadziej.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także