John Frusciante (ex-RHCP) już nigdy nic nie wyda?

/ 27 maja, 2015

John Frusciante po swoim drugim odejściu z Red Hot Chili Peppers w 2009 roku całkowicie poświęcił się muzyce elektronicznej. Po kilku latach, w rozmowie z portalem electronicbeats.net, stwierdza, że twórczość ta nie przyniosła mu ani rozgłosu, ani gromadki wiernych fanów. Ze smutkiem przyznaje:

Obecnie nie mam żadnych słuchaczy. Tworzę ścieżki i nie kończę ich ani nie wysyłam do nikogo, ale wciąż żyję z muzyką. Muzyka przekształciła się w atmosferę, w której żyję.

I to musi wystarczyć. Ostatnie półtora roku przekonało go ostatecznie, że nie ma sensu tworzyć z myślą o odbiorcach, jak robił to wcześniej. Gitarzysta podjął śmiałą decyzję:

Przestaję tworzyć muzykę dla kogokolwiek, z chęcią wydania jej, jak to robiłem w latach 2008–2012. Gdybym brał opinię publiczną pod uwagę, nie rozwinąłbym się i niczego bym się nie nauczył.

John Frusciante grał w Red Hot Chilli Peppers w latach 1988–1992 oraz 1998–2009. Z zespołem nagrał pięć płyt, które zdecydowanie przyciągały słuchaczy („Mother's Milk”, „Blood Sugar Sex Magik”, „Californication”, „By the Way” oraz „Stadium Arcadium”).

W ramach kariery solowej wydał kilkanaście krążków. Ostatni, „Trickfinger”, pochodzi z 7 kwietnia 2015 roku. Znalazł się na nim utwór „After Below”, którego możecie posłuchać poniżej.

ud | fot. Fastback2641, CC BY-SA 3.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także