John Mayall ponownie w Polsce

/ 28 czerwca, 2016

Przez wielu John Mayall uważany jest za ojca białego bluesa. To muzyk kompletny: śpiewa, gra na gitarze, pianinie, organach oraz harmonijce. Właśnie ogłosił on kolejną trasę koncertową, która obejmie również nasz kraj. Mayall zagra 3 marca 2017 roku w stołecznym klubie Stodoła oraz 4 marca 2017 roku w poznańskim CK Zamek.

Bilety na oba koncerty trafią do sprzedaży 1 lipca.

Jego kariera rozpoczęła się, gdy w 1963 roku, podobnie jak Mick Jagger czy Keith Richards, został dostrzeżony przez Alexisa Kornera. Pod jego wpływem John Mayall przeprowadził się do Londynu i założył zespół John Mayall & The Bluesbreakers. Wielu wybitnych muzyków współpracowało z Mayall’em w ramach tego projektu, m.in. Eric Clapton, Jack Bruce (przed założeniem Cream),  18-letni Mick Taylor (później zastąpił Briana Jonesa w The Rolling Stones), czy Mick Fleetwood.

Pod koniec lat 60., gdy większość bluesowych zespołów w Wielkiej Brytanii zaczęła grać muzykę rock and roll, John Mayall przeprowadził się do USA, skąd wywodził się blues. Tam kontynuował muzyczną kooperację m.in. z muzykami Larry’m Taylor’em i Harvey’em Mandel’em (Canned Heat).

W tym roku artysta został wprowadzony do elitarnego Blues Hall Of Fame.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także