Jordan Reyne na Soundedit '14

/ 1 września, 2014

Reyne była trzykrotnie nominowana do nagrody Tui Award (nowozelandzkie Grammy). Uczestniczyła w różnych projektach – użyczała głosu w "Cafe Del Mar" oraz we "Władcy Pierścieni". Artystka (z zawodu inżynier oprogramowania) jest innowatorką w świecie występów. Książka Jordan "Gigs In Space" wydana na NAMM (największe na Świecie targi muzyczne) w 2014 r. opisuje, jak niezależni muzycy mogą łączyć występy w Internecie z tradycyjnymi koncertami. Autorka radzi w niej, jak działać, by zdobyć jak najszerszą publiczność, zachować kontrolę nad karierą oraz zrezygnować z konieczności wsparcia przez wytwórnię. 

Reyne dorastała na oddalonym trzy godziny drogi od najbliższego miasta półwyspie na zachodnim wybrzeżu Nowej Zelandii. Jordan zaczęła tworzenie muzyki od zbierania kawałków metalu i porzuconych narzędzi rolniczych, którymi uderzała jedno o drugie i śpiewała ile sił w płucach. Gdy rodzice artystki nie mogli już znieść hałasu – kupili Reyne gitarę. Wyjątkowa wrażliwość Jordan, jej nietuzinkowe podejście do relacji między człowiekiem, maszyną i naturą pozostają kluczowymi elementami Jordan

Podczas Soundedit '14 Jordan Reyne poprowadzi warsztat "Koncerty w cyberprzetrzeni, czyli jak czerpać radość i korzyści z koncertów w Internecie". Wokalistka wystąpi również z solowym koncertem na małej sali Klubu Wytwórnia w piątek 24 października przed afterparty.

mg | mat. pr.

KOMENTARZE

Przeczytaj także