Teraz Rock i piękniejsze oblicze rocka

/ 1 września, 2014

Pewnie pamiętacie, że kilkanaście miesięcy temu na łamach naszego portalu pojawiło się zestawienie "Kobiety z metalu", gdzie przyjrzeliśmy się paniom podbijającym świat muzyki metalowej. Teraz natomiast, w nieco podobnym tonie, stworzyliśmy zestawienie "25x Piękniejsze oblicze rocka", które pojawiło się we wrześniowym wydaniu Teraz Rocka.

Jak tworzyliśmy ten ranking? Oto kilka zdań wprowadzenia:

Jakże ubogi byłby świat rocka, gdyby zabrakło w nim pań. Ich głosów. Ich talentów, wrażliwości i zmysłowości. Ich inteligencji i przewrotności. Chyba wszyscy się z tym zgodzą, chociaż zapewne nie każdy podpisze się pod listą 25 najbardziej elektryzujących kobiecych postaci rockowej sceny, dawnych i obecnych, jaką przedstawiamy poniżej. Prosimy jednak traktować ten ranking niezobowiązująco, jako zabawę, i pamiętać, że każdy wybór tego rodzaju musi być subiektywny.

Warto jednocześnie nadmienić, że pokusiliśmy się o rozmowy z dwiema paniami, które znalazły się w stworzonym przez nas rankingu – Taylor Momsen z The Pretty Reckless oraz Sandrą Nasic z Guano Apes. Ta pierwsz mówiła na naszych łamach między innymi o nietypowym zainteresowaniu ze strony fanów…

Propozycje matrymonialne od fanów często się zdarzają?

Nierzadko, ale nauczyłam się z wielkim żalem odmawiać (śmiech). Myślę, że Robert Plant też miał mnóstwo podobnych sytuacji związanych ze swoimi fankami (śmiech).

Zdradzimy Wam, że poza wymienionymi wcześniej paniami, w naszym zestawieniu znalazły się między innymi Doro, Tarja Turunen, Janis Joplin i wiele innych. Dlaczego wybraliśmy właśnie te panie? Zajrzyjcie do wrześniowego Teraz Rocka!

Nowe wydanie naszego pisma znajdziecie w kioskach w całej Polsce, możecie je również dobyć drogą internetową – zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka natomiast w e-KIOSKU.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także