Już za 4 dni nowa płyta Cool Kids Of Death

/ 6 października, 2011

Cool Kids of Death postanowili uciec, być może nawet bezpowrotnie. Na najnowszej płycie, zatytułowanej „Plan Ewakuacji”, zakwestionowali dużą część tego, co do tej pory uchodziło za esencję ich stylu. Słychać, że nagraniom towarzyszyło mocne postanowienie unikania wszelkich ogranych patentów, kategoryczny zakaz używania oswojonych i odczarowanych emblematów dawnego CKOD – jakby zespół uświadomił sobie, że każda, nawet najszlachetniejsza idea, może z czasem stać się pustym gestem parodiującym dawny przekaz. 

Zamiast do końca kariery bazować na sprawdzonych rozwiązaniach, narażając się na zarzuty o wtórność i demencję, zespół dokonał niezwykle odważnej stylistycznej wolty, która dała mu zupełnie nowe supermoce. „Plan Ewakuacji” to pozycja przełomowa i wyjątkowa, fundująca oryginalną jakość – przemyślany, kunsztowny, ale i niesłychanie przebojowy soundtrack do gorzkich wynurzeń na niepokojące tematy. 

Do piosenki singlowej pt "Plan ewakuacji" promującej płytę o tym samym tytule, powstaje teledysk w reżyserii Marcina Starzeckiego, którego premiera zapowiedziana jest na 11 października – teraz można obejrzeć teaser pod linkiem: 

TRACKLISTA: 

1. Intro 
2. Chrystus 
3. Karaibski 
4. Plan ewakuacji 
5. Dalej pójdę sam 
6. Biała flaga 
7. Matka noc 
8. Wiemy wszystko 
9. Na kredyt 
10. Pas 
11. Nie mam nic 
12. Złe rzeczy 
13. Wyłącz to 

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także