Luxtorpeda nagrywa nowy klip

/ 6 października, 2011

 

Na planie zjawiło się ponad stu fanów chętnych do wzięcia udziału w klipie 
 
– Zależało nam, żeby nie podkładać dźwięku z płyty, więc całość graliśmy na żywo – mówi Robert `Litza` Friedrich, lider Luxtorpedy. – Do koncertowej formuły nagrywania klipu zaprosiliśmy naszych fanów, głównie zrzeszonych wokół luxtorpedowego forum. Byliśmy zaskoczeni tak dużą frekwencją, na planie stawiło się ponad sto osób. Ludzie przyjechali nawet z Lublina, Gdyni czy Wrocławia. 
„Za wolność” jest drugim, po „Autystycznym”, utworem z debiutanckiej płyty „Luxtorpeda”, do którego zrobiony zostanie teledysk. Utwór pojawi się również na specjalnej składance „Potrafimy Zwyciężać” poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu, której premiera już za miesiąc. 
 
 To dla nas ważny utwór – mówi Litza. – choć punktem wyjścia dla niego jest Powstanie Wielkopolskie, tak naprawdę składamy w nim hołd wszystkim męczennikom w walce o wolność na całym świecie – dodaje. 
 
Przypominamy, że już na początku przyszłego roku Luxtorpeda planuje wydanie płyty z nowym materiałem. Prace nad albumem zatytułowanym „Robaki” rozpoczęły się w drugiej połowie lipca. Debiut zespołu, czyli płyta „Luxtorpeda”, ujrzał światło dzienne w maju bieżącego roku. 

 

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także