Kiedy Dave Gahan (Depeche Mode) odkrył moc swojego głosu?

/ 17 lipca, 2013
 
Dwudziesty pierwszy numer czasopisma Teraz Rock Kolekcja trafił właśnie do sprzedaży. Bohaterem najnowszego wydania jest zespół Depeche Mode. Na ponad pięćdziesięciu stronach fani tej formacji znajdą masę ciekawych materiałów. 
 
Oprócz recenzji wszystkich albumów, opisu poszczególnych utworów, czy artykułów dotyczących kolekcjonerskich białych kruków, w nowym wydaniu pisma Teraz Rock Kolekcja znalazły się również wywiady z muzykami Depeche Mode
 
 
Tuż przed premierą płyty "Exciter" w 2001 roku Wiesław Weiss przeprowadził w Londynie rozmowę z Dave'em Gahanem. W najnowszej "Kolekcji" poświęconej Depeche Mode przypominamy kilka fragmentów tego wywiadu. 
 
Wiesław Weiss zapytał frontmana Depeche Mode m.in. o najbliższą mu płytę Depeche Mode z przeszłości. Dave Gahan wskazał na "Songs Of Faith And Devotion". Jak argumentuje swój wybór:
 
 
Bo podczas pracy nad utworem "Condemnation" po raz pierwszy zdałem sobie sprawę z mocy mojego głosu, z tego, jak wiele mogę z nim zrobić. I nie chodzi mi o sam sposób śpiewania, a o emocje, uczucia skumulowane gdzieś w człowieku i domagające się, by je wydobyto na zewnątrz. Właśnie w Condemnation mi się to udało. Utwór pozwolił mi wyrazić całą rozpacz, jaką wówczas odczuwałem, pokazać udrękę istnienia. A mój sukces polegał na tym, że ów męczennik, który objawił się światu w Condemnation, okazał się o wiele bardziej wyrazistą osobowością niż ja sam.
 
 
Rozmowę z Dave'em Gahanem, Alanem Wilderem i Andym Fletcherem można przeczytać na łamach dwudziestego pierwszego numeru magazynu Teraz Rock Kolekcja. Dla fanów Depeche Mode pozycja obowiązkowa! 
 
Czasopismo od dziś dostępne jest w sprzedaży. Więcej informacji na temat tego wydania i możliwości jego zakupu można znaleźć m.in. TUTAJ oraz w zakładce "Prenumerata".

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także