Dave Grohl zagrał na zjeździe fanów filmu Grease

/ 17 lipca, 2013
 
Z okazji rocznicy premiery musicalu "Grease", tegoroczne spotkanie w Los Angeles miało wyjątkowy charakter. Organizatorzy zaprosili na nie aktorkę Didi Conn, która w filmie z 1978 roku grała rolę Frenchy. 
 
 
Muzyczną atrakcją dla fanów musicalu, w którym główne role zagrali Olivia Newton-John oraz John Travolta był zespół Sha Na Na. Formacja ta w filmie "Grease" odegrała rolę grupy Johnny Casino and the Gamblers, a na oryginalnej ścieżce dźwiękowej musicalu jest sześć utworów ich autorstwa. 
 
Podczas występu Sha Na Na zebrani w amfiteatrze Hollywood Bowl stali się świadkami niecodziennej muzycznej kooperacji. Grupę w jednym z utworów wsparł perkusyjnie Dave Grohl, lider Foo Fighters. Były "pałker" grupy Nirvana zagrał z Sha Na Na piosenkę "Lucille" z repertuaru Little Richardsa. 
 
Występ Sha Na Na w duecie z Grohlem został nakręcony przez jednego z uczestników imprezy. Prezentujemy go poniżej:
 
 
Jak donosi Radio.com, John "Jocko" Marcellino, wokalista Sha Na Na jest wujkiem żony Dave'a Grohla. W zespole gra od 1969 roku. Uznawany jest za najmłodszego muzyka grającego na festiwalu Woodstock. Marcellino miał wówczas 18 lat. 
 
Dave Grohl został niedawno okrzyknięty "Najlepszym Alternatywnym Perkusistą Wszech Czasów". Zestawienie zostało przygotowane przez magazyn SPIN. O szczegółach tego rankingu pisaliśmy TUTAJ

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także