Avenged Sevenfold: zamieszanie wokół okładki

/ 17 lipca, 2013
 
Nowe dzieło Avenged Sevenfold zatytułowane "Hail to the King" pojawi się w sprzedaży 27 sierpnia. Zespół zaprezentował niedawno pierwszy singiel zapowiadający tę płytę. Wybór padł na piosenkę tytułową. 
 
Gdy w sieci opublikowano okładkę płyty, wielu internautów nie pozostawiło na szacie graficznej albumu suchej nitki. Grafika prezentowała się następująco:
 
 
Jak jednak pisze brytyjski Metal Hammer, nie była to wcale ostateczna wersja okładki, tylko jeden ze wstępnych projektów. Mało tego, nie jest to grafika, która ma zdobić album, tylko singiel o tym samym tytule. Takie tłumaczenie może budzić zdziwienie, gdyż feralna okładka została opublikowana na oficjalnym profilu Avenged Sevenfold w portalu społecznościowym Facebook, a w komentarzu była wpisana oprócz tytułu data 27 sierpnia 2013 (czyli data premiery albumu). Zmieniona okładka singla prezentuje się następująco:
 
 
Jak zatem będzie wyglądała szata graficzna płyty "Hail to the King"? W sieci opublikowano następującą okładkę:
 
 
Amerykańscy thrasmetalowcy z grupy Lich King zamieścili na swoim profilu w serwisie Facebook prześmiewczy obrazek, w którym napisali, że "Avenged Sevenfold ugięło się pod naciskiem dziesiątków milionów fanów Lich King i zrezygnowali z projektu okładki zerżniętej z Lich King… by zrobić projekt zerżnięty od Overkill":
 
 
Grupa Avenged Sevenfold opublikowała niedawno listę utworów, które znajdą się "Hail to the King":
01. Shepherd Of Fire
02. Hail To The King
03. Doing Time
04. This Means War
05. Requiem
06. Crimson Day
07. Heretic
08. Coming Home
09. Planets
10. Acid Rain

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także