Kolejna muzyczna gwiazda na Seven Festival

/ 26 lutego, 2014

Organizatorom Seven Festival 2014 udało się uzupełnić skład o kolejną międzynarodową gwiazdę – na głównej scenie podczas drugiego dnia imprezy zaprezentuje się metalowa legenda rodem z Wielkiej Brytanii, grupa Napalm Death. Oznacza to, że słynny zespół został wprowadzony do składu na miejsce grupy Behemoth, której występ został tak mocno oprotestowany, że organizator musiał go odwołać.

Napalm Death to angielska grupa muzyczna, którą sformowano w 1981 roku w Meriden. W początkowym okresie działalności zespół wykonywał hardcore punk. W latach późniejszych zawrócił się w stronę takich gatunków jak grindcore oraz death metal. W swej twórczości zespół poruszył takie zagadnienia jak nienawiść, agresja, polityka czy religia. Z kolei wokalista Mark "Barney" Greenway oraz pozostali członkowie Napalm Death wielokrotnie wyrażali sprzeciw rasizmowi i wojnom. Do 2009 roku zespół wydał czternaście albumów studyjnych oraz liczne kompilacje i albumy koncertowe.

Na ten moment skład Seven Festival 2014 prezentuje się następująco: Napalm Death, Arch Enemy, Epica, Lady Pank, KNŻ, Luxtorpeda, Osada Vida, Raz Dwa Trzy, The Analogs, Blindead, czy Chemia. Ostatni z zespołów również dołączył do składu w dniu dzisiejszym.

Impreza, która odbywa się w Węgorzewie, tym razem będzie gościła fanów mocnego uderzenia w dniach od 10 do 13 lipca. Informacje na temat cen biletów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej festiwalu

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także