Korpiklaani pokazał grób wiedźmy w "Ammanhauta"

/ 17 października, 2015

Leśny klan z Finlandii, znany szerzej pod nazwą Korpiklaani, po utworze „Lempo” postanowił jeszcze raz zabrać nas na wycieczkę po wierzeniach dawnych ludów. Tym razem w utworze „Ämmänhauta” chcą opowiedzieć o pewnym pakcie zawartym pomiędzy człowiekiem i wiedźmą.

W teledysku w postać tego pierwszego wcielił się frontman grupy, Jonne Järvelä, który tak przybliża nam tę historię:

Kiedy byłem młodszy, mieszkałem całkiem blisko grobu wiedźmy. Bawiłem się w pobliżu niego w lesie i zawsze gdy obok niego przechodziłem, jak każdy inny, rzucałem na ten grób gałęzie. Robiłem tak, gdyż taka była jej ostatnia wola. Chciała być pochowana w tajemnicy na terenie kościoła, ale to było niemożliwe w XI wieku. Jeżeli umarłaby wcześniej, zanim dotrą na cmentarz, życzyła sobie, by pochowali ją w danym miejscu, a wszyscy, którzy będą je mijać, mają rzucić na jej grób gałąź. Jeśli tego nie zrobią, rzuci na nich klątwę.

Muzyk wspomina, że wiara w nią była tak silna, że kiedyś cała klasa musiała zmienić plan wycieczki, by wszyscy, włącznie z nauczycielem, zdołali znaleźć jakąś gałązkę do rzucenia na kopiec.

Ostatnie studyjne wydawnictwo grupy, „Noita”, na którym znajdziecie powyższy utwór, pochodzi z  maja 2015 roku. Wiecie już, dlaczego Korpiklaani nie boi się śpiewać po fińsku?

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także