Lao Che przeciwko homofobii, coming out perkusisty

/ 16 października, 2015

Członkowie zespołu Lao Che dołączyli wczoraj do Kampanii Przeciwko Homofobii. Na oficjalnym koncie akcji w serwisie YouTube znalazł się filmik, na którym muzycy mówią o swojej solidarności z osobami homo- i biseksualnymi, związkach partnerskich i o tym, dlaczego dołączyli do akcji pod nazwą "Ramię w ramię po równość". Jak się okazało, perkusista Lao Che – Michał Jastrzębski – jest gejem.

Tak jak należało się spodziewać, fani zespołu zareagowali bardzo różnie. Nie zabrakło wyrazów wsparcia i podziwu za odwagę…

…ale również komentarzy skrajnie negatywnych, które znakomicie wypunktował Kacper Marciniak:

"Kroczy sól ziemi, tyle że sól jest niezdrowa". (Sól ziemi na załączonych obrazkach)"Nie jestem homofobem, ale…"…

Posted by Kacper Marciniak on 15 października 2015

Jak wokalista Lao Che, Hubert Dobaczewski, argumentował dołączenie do akcji i samo wsparcie dla osób homo- i biseksualnych?

Związek to jest sprawa dwóch osób i reszcie nic do tego. I powinno być tak, że prawo będzie brało ich pod jakąś ochronę i powinni uczestniczyć w społeczeństwie w pełni, a nie na pół gwizdka.

Lao Che to zespół, który największą popularność zyskał wykonując piosenki powstańcze, ale ma na swoim koncie znacznie więcej wydawnictw – ostatnie z nich nosi tytuł "Dzieciom" i zostało zrecenzowane przez redaktorów naszego pisma.

Czym natomiast jest "Ramię w ramię po równość"? To organizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest rozbudzenie w polskim społeczeństwie poczucia solidarności z osobami homo-, biseksualnymi oraz transpłciowymi. Przy wsparciu znanych i lubianych osobistości ze świata sportu, kultury i mediów, otwarcie deklarujących swoją solidarność z osobami LGBT, organizatorzy akcji pragną zachęcić Polki i Polaków do publicznego okazywania wsparcia osobom nieheteroseksualnym. 

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także