Lemmy Kilmister, Zakk Wylde, Slash i inni w jednym filmie

/ 30 października, 2015

Wymienione wyżej gwiazdy – a także Billy Gibbons, Joel O’Keeffe, Adrian Vandenberg, Joanne Shaw Taylor, James Lynch i Joe Bonamassa – opowiedzą co nieco o życiu prekursora wzmacniaczy Jima Marshalla i jego wpływie na muzykę rockową i metalową. Ich opowieści złożą się na film poświęcony tej wyjątkowej postaci, zatytułowany „Father of Loud”.

Jim Marshall w 1960 roku w Londynie założył sklep z zestawami perkusyjnymi. Jednak szybko musiał rozszerzyć działalność. Wspominał niegdyś:

Wszyscy perkusiści przyprowadzali ze sobą swoje zespoły i tak spotkałem Pete’a Townshenda i Ritchiego Blackmore’a. Cały czas mnie męczyli, żebym zaczął sprzedawać gitary i wzmacniacze, więc w końcu się na to zdecydowałem.

Marshall pierwszy egzemplarz zbudował sam w 1962 roku. W ciągu kolejnych latach jego marka stała się jedną z najlepiej rozpoznawalnych na świecie wśród muzyków. Konstruktor wzmacniaczy gitarowych zmarł w 2012 roku w wieku 88 lat.

Bez niego kariera wielu muzyków nie potoczyłaby się tak, jak to się stało. Podziękują mu w dokumencie „Father of Loud”, który trafi na ekrany w 2016 roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także