Lipali zapowiada płytę pt. "Fasady"

/ 6 listopada, 2015

 „Fasady” to piąty studyjny album Lipali, ale pierwszy nagrany w czteroosobowym składzie. W 2015 roku do Lipy, Qlosa i Luka dołączył Roman Bereźnicki. Na płycie słychać jak muzyka dojrzewa z zespołem –  jest miejsce na ogień i zabawę, ale też nie brakuje przestrzeni na miłość i refleksję. Poszukiwanie – siebie, szczęścia, wolności i sensu życia jest wyczuwalne w każdym dźwięku i słowie.

11 zupełnie nowych kawałków to historia człowieka, który ma wiele za sobą, ale nadal szuka odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jaką drogę wybrać? Jak kochać, kiedy we wspólne życie wdziera się rutyna? Czym jest człowiek? Jak szczęśliwie żyć, gdy dookoła tyle wojen i cierpienia?

„Fasady” nagrywane były w Wiśle w Studio DR. Przez cały czas zespołowi towarzyszyła ekipa filmowa, dokumentująca powstawanie płyty, którą wyprodukował Szymon Sieńko z Lipą. Przedsmakiem nowego krążka jest utwór „Ludzie 1.2”, którego premiera wraz z teledyskiem miała miejsce 1 października: 

Album trafi na półki sklepowe 20 listopada, ale już teraz jest dostępny w przedsprzedaży bezpośrednio na stronie zespołu.

Lista utworów:

01. Ludzie 1.2
02. A gdyby tak…
03. Kumulacja
04. Sunrise
05. Wolność
06. Krajobrazy bez człowieka
07. Tuż za twoim progiem
08. Wschód
09. Lava love
10. Kawy dwie
11. Chłopcy

mg | fot. Paweł Romanowski

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także