Ostatnie bilety na polskie koncerty Chelsea Wolfe

/ 6 listopada, 2015

Polskie występy będą częścią europejskiej trasy promującej najnowszy album "Abyss", którego premiera miała miejsce 7 sierpnia. Artystkę zobaczymy 10 listopada w warszawskim klubie Proxima i dzień później w poznańskim klubie Blue Note. W roli supportu wystąpi równie intrygujący A Dead Forest Index.

Na stronie organizatora, agencji PW Events, dostępne są ostatnie wejściówki na koncerty. Cena to 69 zł.

Album "Abyss" ukazał się 7 sierpnia nakładem Sargent House. Zestaw wypełnił 11 kompozycji, które powstały w Dallas, w Teksasie. Nad brzmieniem czuwał John Congleton (St. Vincent, Swans). Chelsea Wolfe komentuje: „”Abyss” ma mieć atmosferę snu, z którego budzisz się na moment, by zaraz potem ponownie się weń osunąć, zapadając się w podświadomość". Niewątpliwie będzie to najmroczniejsza pozycja z dokonań artystki.

Chelsea Wolfe pochodzi z Kalifornii i kontynuuje piękne tradycje amerykańskiego folku, chociaż sama twierdzi, że inspiruje się przede wszystkim rosyjskimi bardami i norweskim black metalem. Zresztą – to słychać. Panna Wolfe potrafi bowiem pięknie zaśpiewać swoje hipnotyzujące, mroczne piosenki, ale i nieźle nastraszyć pogrzebową atmosferą i szarpnąć nerw przesterowaną gitarą.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także