Lou Reed o swoim stanie zdrowia

/ 13 czerwca, 2013

Problemy zdrowotne Lou Reeda długo pozostawały tajemnicą. Dopiero jego żona, Laurie Anderson poinformowała na początku miesiąca, że muzyk miał przeszczepioną wątrobę kilka tygodni wcześniej (o czym więcej TUTAJ). Od tamtego momentu nie pojawiały się żadne informacje związane ze stanem zdrowie Reeda. Aż do ostatniej publikacji na stronie muzyka:

Chciałbym podziękować klinice w Cleveland i Wam wszystkich na całym świecie, którzy podnosili mnie na duchu modlitwą i życzeniami pełnymi miłości. Wasze wsparcie będę czuł do końca życia i jestem za to niezmiernie wdzięczny. Jestem ponadto bardzo zadowolony i silny. Dziękuję za Waszą energię.

Nie wiadomo kiedy i czy muzyk wróci na scenę. Wszystkie koncerty, które były planowane na przestrzeni ostatnich miesięcy zostały odwołane.

Lou Reed zyskał popularność za sprawą grupy The Velvet Underground. Później z sukcesami funkcjonował jako artysta solowy. Ostatnim głośniejszym projektem muzyka jest płyta "Lulu" nagrana wspólnie z legendarną formacją Metallica.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także