Limitowana gitara "Holy Diver"

/ 13 czerwca, 2013
 
Album "Holy Diver" ukazała się na rynku 25 maja 1983 roku. W 1989 roku płyta pokryła się platyną. To na tym krążku znalazły się takie przeboje jak: "Don't Talk to Strangers", "Rainbow in the Dark", czy tytułowy "Holy Diver". Więcej na temat jubilatki pisaliśmy TUTAJ
 
Z okazji trzydziestolecia "Holy Diver" firma Artist Series Guitar przygotowała specjalną gitarę upamiętniającą to wydarzenie. Jej korpus ozdobiony został grafiką z okładki tej kultowej płyty Dio. Dzięki procesowi chemicznego wiązania, malowania bezbarwnym lakierem, piaskowania na mokro i polerowania, malowanie gitary ma być bardzo trwałe.
 
 
Przedsprzedaż gitary rozpocznie się 10 lipca. Wybór daty nie jest przypadkowy – w tym dniu Ronnie James Dio obchodziłby urodziny. Instrument zostanie wyprodukowany w bardzo ścisłym nakładzie. Na rynek trafi raptem trzydzieści gitar. 
 
 
Założyciel zespołu Dio Ronnie James Dio zmarł 16 maja 2010 roku. Wokalista przegrał walkę z nowotworem. Chwilę po tym smutnym wydarzeniu płyta "Holy Diver" ponownie trafiła na listę Billboard 200, plasując się na 149. miejscu.

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także