Megadeth bije 19-letni rekord

/ 13 czerwca, 2013

Opublikowany w zeszłym tygodniu album "Super Collider" formacji Megdeth świetnie zadebiutował na liście najlepiej sprzedających się płyt w zestawieniu Billboard 200. Najnowsze dziecko Amerykanów uplasowało się na 6. miejscu po pierwszym tygodniu sprzedaży.

To najlepszy wynik formacji Megadeth od 19 lat, czyli od opublikowania krążka "Youthanasia". "Super Collider" jest ponadto trzecią najlepiej sprzedającą się płytą w dorobku zespołu Megadeth.

Ta z pozoru optymistyczna informacja ma jednak również ciemną stronę. Za sprawą kryzysu na rynku muzycznym, osiągnięty wynik 29 tysięcy sprzedanych płyt rzeczywiście pozwolił na zajęcie miejsca w pierwszej szóstce listy sprzedaży. Jednak poprzedni album, wydany dwa lata temu "Th1rt3en" w pierwszym tygodniu sprzedał się w liczbie 42 tysięcy, ale osiągnął wówczas zaledwie 11. miejsce.

Jeśli ktoś nie zdecydował się na zakup czternastej długogrającej płyty w dorobku Megadeth, może jej przesłuchać w całości już teraz (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Niedawno o zespole Megadeth zrobiło się głośno nie tylko za sprawą dokonań muzycznych. Szerokim echem w mediach odbiła się historia jaka miała miejsce w trakcie jednego z koncertów. Dave Mustaine, lider grupy wulgarnie naubliżał w trakcie występu fanowi

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także