Machine Head ma nowego basistę i zapowiada płytę

/ 25 czerwca, 2013

Dość długo trwały poszukiwania basisty, który dołączy do formacji Machine Head. Wszystko rozpoczęło się pod w lutym, gdy Adam Duce – wieloletni basista i współzałożyciel formacji – został wyłączony ze składu. Niedługo później muzycy ogłosili, że rozpoczynają poszukiwania jego następcy. Co ciekawe, zdecydowali się na publiczne internertowe przesłuchania, co oznaczało, że basistą zespołu mógł zostać każdy.

Swoją kandydaturę zgłaszał między innymi Christian Olde Wolbers kojarzony z gry w Fear Factory. Jednak ostateczny wybór padł na Jareda MacEacherna, który grał w amerykańskim zespole Sanctity. Muzyk zagra na rozpoczynającej się niedługo trasie koncertowej Mayhem Festival, na której jedną z gwiazd jest właśnie Machine Head.

Muzycy z zespołu poinformowali o swoim wyborze na oficjalnej stronie. Poniżej fragmenty obszernego oświadczenia:

Z wielką dumą i podnieceniem Machine Head ma przyjemność poinformować, że nowym basistą zostaje Jared MacEachern. Jared już rozpoczął próby przed zbliżającą się letnią trasą koncertową Rockstar Mayham U.S., a niedługo przeniesiemy się do Północnej Karoliny żeby rozpocząć produkcję ósmej studyjnej płyty zespołu.

(…)

Po przejrzeniu wszystkich zgłoszeń kandydatów na basistów, zespół zawęził krąg zainteresowań z ponad 400 zgłoszeń, do zaledwie 7. Każdy musiał przybyć do Oaklan, żeby wykonać kilka utworów oraz spędzić dzień z zespołem. Perkusista Dave McClain tak to wspomina: Jared przyszedł na przesłuchanie i nas zabił! Ponadto jest w stanie zagrać na basie i zaśpiewać, do tego ma osobność, która sprawia, że znów jesteśmy zespołem. To było wspaniałe uczucie i wszyscy zdali sobie sprawę, że to właśnie ten człowiek.

(…)

Jared mówił entuzjastycznie: Jestem gotów do pracy! Ta trasa skopie tyłki, a nowe utwory są ciężkie jak cholera! Nie mogę się doczekać, żeby zrobić dobrą muzykę z dobrymi kolesiami!

Całe oświadczenie (w języku angielskim) można znaleźć TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także