Mastodon nagrywa na babcinym basie

/ 26 października, 2016

Brannowi Dailorowi bardzo na tym zależało – mimo że zwykle gra na perkusji na powstającej płycie grupy Mastodon chciał zagrać na gitarze basowej. I to nie byle jakim.

Właśnie na naszym nowym albumie zagrałem na basie Babci Jeanne. Dziękuję moim najlepszym przyjaciołom Brentowi Hindowi, Billowi Kelliherowi i wyjątkowo Troyowi Sandersowi za pozwolenie mi na złożenie hołdu bardzo ważnej osobie w moim życiu. Niech spoczywa w pokoju.

 

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Brann Dailor (@creamale)

 

Perkusista i wokalista nie pierwszy raz dedykował coś komuś ze swojej rodziny. Cała płyta „Crack the Skye” z 2009 roku poświecona była jego siostrze Skye, która w wieku 14 lat popełniła samobójstwo. Zaś utwór „Aunt Lisa” z ostatniego krążka „Once More ‘Round the Sun” to hołd dla cioci, która zmarła na białaczkę. Te kawałki znajdziecie poniżej.

Nagrania nowej płyty zespół rozpoczął jesienią. Mastodon podwójny album powinien opublikować wiosną 2017 roku. Za jego produkcję odpowiada Brendan O’Brien, który wcześniej współpracował m.in. z Rage Against the Machine i Kornem.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także