Mastodon wchodzi do studia w listopadzie

/ 25 września, 2013

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku muzycy z zespołu Mastodon rozpoczną pracę nad nowym wydawnictwem. Kolejny długogrający album w dorobku Amerykanów powinien pojawić się w przyszłym roku, a wszystko dlatego, że muzycy wchodzą w listopadzie do studia. Poinformowali o tym za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook:

Mastodon jest zajęty pisaniem i aranżacją utworów na nowy album. Mamy sporo piosenek i kilka interesujących pomysłów, więc potrzebujemy tylko trochę czasu, żeby zrobić z tego kolejny krążek. Nie planujemy żadnych koncertów w tym roku, dlatego wejdziemy do studia w listopadzie i postaramy się skończyć nagrywanie do końca roku.

Już w lipcu Bill Keiher zdradził, że zespół ma przygotowane kilkadziesiąt piosenek, które mogą złożyć się na nowy album. Wspomniał również, że powinien on pojawić się w przyszłym roku – jak widać, gitarzysta się nie pomylił.

Amerykańska formacja ma na swoim koncie pięć albumów studyjnych, z których ostatnim jest "The Hunter" opublikowany w 2011 roku. Płytę promował między innymi teledysk przygotowany do utworu "Curl Of The Burl":

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także