Korn: "Chcieliśmy na tej płycie zbudować wiele warstw, w tym elektronicznych"

/ 24 września, 2013

Formacja Korn wielkimi krokami zbliża się do premiery swojej nowej płyty zatytułowanej "The Paradigm Shift". O tym wydawnictwie opowiadał w wywiadzie dla pisma Teraz Rock wokalista zespołu – Jonathan Davis. Przepytywał go nasz człowiek, Bartek Koziczyński.

Na płycie są mroczne teksty, ale zarazem wiele ładnych, optymistycznych melodii…

Nie myślałem o tym. Pozwalałem melodiom płynąć, ten materiał sam się tworzył. Nie wiem, skąd to się wzięło, może z tylu lat wspólnego grania, to nasza… jedenasta płyta? Jeśli do jedenastej płyty nie wymyślisz, jak grać, jest z tobą kiepsko (śmiech). Ale pewnie przyczynił się do tego powrót Heada i fakt, że eksperymentowaliśmy z wieloma różnymi rzeczami.

Wciąż pobrzmiewają tu klimaty elektroniczne, ale raczej w tle.

Niektóre w tle, niektóre z przodu. Chcieliśmy na tej płycie zbudować wiele warstw, w tym elektronicznych, jakich ludzie jeszcze nie słyszeli. Miało to sprawić, że nasz muzyka stanie się jeszcze bardziej potężna. Wyszło bardzo dobrze.

Cały wywiad z muzykiem zespołu Korn znajdziecie w październikowym Teraz Rocku, który pojawi się w kioskach już jutro. Na łamach naszego czasopisma znajdzie się również recenzja nowego albumu Korn.

A co jeszcze w nowym numerze? Więcej informacji TUTAJ!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także