Robert Fripp zapowiada reaktywację King Crimson!

/ 24 września, 2013

Aktualizacja (20:30):

W skład zespołu King Crimson wejdą następujący muzycy: Gavin Harrison, Bill Rieflin, Tony Levin, Pat Mastelotto, Mel Collins, Jakko Jakszyk i Robert Fripp

———————————————————————–

To może być jeden z najgłośniejszych powrotów tego roku. Legendarna formacja King Crimson może ponownie stanąć na scenie. Tak przewiduje Robert Fripp we wpisie zamieszczonym w internetowym dzienniku.

Możemy tam przeczytać:

To może być bardzo trudna przemiana, w porównaniu z tym, co było wcześniej: siedmiu muzyków, czterech Anglików, trzech Amerykanów, w tym trzech perkusistów. Siedmiogłowa bestia "Crim" została poruszona.

W jakim składzie powróci King Crimson? Większość nazwisk jest na razie tajemnicą. Potwierdzone są tylko dwa: Robert Fripp i Bill Rieflin. Ten drugi to perkusista i gitarzysta występujący między innymi w Ministry i REM, który współpracował z Frippem w 1999 roku.

Jest to informacja o tyle zaskakująca, że sam Fripp na łamach tego samego internetowego dziennika pisał w 2010 roku, że nie ma żadnych planów związanych z dalszą działalnością zespołu King Crimson. Wielu uznało wówczas, że formacja nie powróci, ponieważ sam Fripp nie ma na nią pomysłu. Jak się jednak okazuje, pomysł się pojawił…

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także