Maynard James Keenan (Tool) komentuje tęczową decyzję

/ 1 lipca, 2015

26 czerwca 2015 roku Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zezwolił na małżeństwa osób tej samej płci we wszystkich 50 stanach. Wielu znanych ludzi – jak choćby Bono podczas koncertu U2 – oraz mniej znanych, np. na Facebooku, wyraziło swoją radość z tego faktu.

Wokalista Toola, Maynard James Keenan, zareagował inaczej. Na fanpage’u projektu Puscifer podzielił się ciekawymi przemyśleniami.

Od czego zacząć? Może nie jestem wtajemniczony? Może religijni zeloci rzeczywiście są tacy wszechmocni, wszechwiedzący i wszechobecni jak ich jeden prawdziwy Bóg. Może posiadają praktyczną wiedzę i zrozumienie jego plany. I dlatego wiedzą, że nasze świętowanie tego chwalebnego dnia spotka się z wiecznym potępieniem i ogniem piekielnym, bla bla bla.

A może zmieniły się okoliczności. Nie są już takie, jakie obowiązywały, gdy spisywana była Biblia 2 czyli Nowy Testament. Może w rzeczywistości zbliżamy się do Objawienia, Wniebowzięcia, Drugiego Przyjścia… Może jest w tym boski plan, którego nikt nie jest w stanie pojąć. A religijni zeloci faktycznie NIE SĄ wszechmocni, wszechwiedzący i wszechobecni.

Może ten najjaśniejszy Bóg, o którym mówią, przeprowadza test. Test, który ma na celu rozpoznać czystą MIŁOŚĆ. Powiem to jeszcze raz, w razie gdybyście za szybko przeczytali. Może pierwszym testem jest rozpoznanie czystej MIŁOŚCI, zwanej też ŚWIATŁEM, Nieskończoność bez Osądzania. A oni wszyscy to spieprzyli. (PROSZĘ, PROSZĘ, kontynuujcie swoje pogróżki, by skończyć w ogniu. Tyyyyle problemów rozwiązanych).

A może ja się mylę i ja będę się smażył w piekle.

Wątpię.

Gratulacje dla MIŁOŚCI wygrywającej z nieadekwatnymi, archaicznymi sądami.

M J Keenan
światowej klasy wielozadaniowec
tetryk, muzyk, producent wina

 

 

Where to begin? Maybe I'm missing some insider info. Maybe the religious zealots are in fact as omnipotent, omniscient,…

Posted by Puscifer on 26 czerwca 2015

 

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także