UFO zagra z Judas Priest w ERGO Arenie

/ 1 lipca, 2015

Kilka dni temu muzycy z Judas Priest pojawili się w Polsce. Tego samego dnia ogłoszono, że… jeszcze w tym roku zagrają kolejny koncert w naszym kraju. Tym razem pojawią się w gdańskiej ERGO Arenie, a rzecz będzie miała miejsce 10 grudnia. Dziś natomiast ogłoszono, że gościem specjalnym na tym koncercie będzie grupa UFO.

UFO to zespół o barwnej historii, prawie tak barwnej jak ich twórczość. Każdy zespół, który był w branży muzycznej od ponad 40 lat ma za sobą lata doświadczeń, zarówno trudnych jak i tych owocnych, usłanych sukcesami. Historia sukcesu UFO rozpoczęła się w Londynie w 1969 roku. Zespół w swej karierze przeżył nie tylko piętnaście lat różnych epok muzycznych ale także wiele zmian składu. Ku zaskoczeniu wszystkich, na jesieni 1993 roku zespół powrócił do dawnego line-upu UFO obejmującego Mogga, Waya, Schenkera, Parkera i Raymonda. Ten nowy klasyczny skład przyniósł "Walk On Water", ich pierwsze wspólne wydanie od półtorej dekady, któremu towarzyszyła światowa trasa koncertowa.

Ich najnowsza propozycja to "A Conspiracy Of Stars", którą cechuje brytyjska lekkość bycia a zarazem pewna nuta legendy rocka z czego zespół znany jest od ponad 45 lat. Silny album składający się z jedenastu utworów, które łączą w sobie wszystko to, co oznacza grupa UFO na czele z wokalistą Philem Moggiem czyli: oryginalne mięsiste riffy, zróżnicowane i inteligentne teksty oraz ta generalnie niefrasobliwa postawa.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także