Metallica kręci film w Chinach

/ 17 sierpnia, 2013

Dwa pierwsze w historii zespołu Metallica występy w Chinach okazały się sporym sukcesem. Oba koncerty (13 i 14 sierpnia), które odbyły się w Szanghaju zostały wyprzedane, dlatego zespół rozważa możliwość przygotowania specjalnego filmu.

Wspomniał o tym Lars Ulrich:

Jak wiecie, jest was wielu, ale wczoraj i dziś na koncercie było może 20 tysięcy osób, więc wymyśliliśmy, że jeśli sfilmujemy te koncerty i podzielimy się nimi, to może dotrzemy do wielu z was i może mogłaby powstać więź pomiędzy Metalliką a Chinami, która powinna trwać przez lata.

Idea narodziła się w ostatniej chwili, a my kochamy kreatywne wyzwania, podczas których wszystko wymyślamy. Jest w tym pewna energia, która się z tym wiąże, która potrafi być bardzo piękna. W ostatnich kilku tygodniach zrodził się pomysł, by tu nagrywać i może włączyć w ten projekt niektóre lokalne zespoły, aktorów i może w jakiś sposób powiązać to z filmem "Through The Never", który robimy w Stanach Zjednoczonych.

Projekt jest zatem nadal rozwijany, ale wiele wskazuje na to, że zespół Metallica będzie chciał szturmem wejść na chiński rynek wydawniczy. Wspomniany przez Larsa Ulricha film "Through The Never" już niedługo pojawi się w amerykańskich kinach. Zespół opublikuje również – jako osobne wydawnictwo – ścieżkę dźwiękową z tego obrazu (więcej TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także