Metallica odpowiada na krytykę ze strony Mogwai

/ 8 czerwca, 2014

Ogłoszenie Metalliki headlinerem Glastonbury Festival było zaskakujące. Impreza od dziesiątek lat skupia się na scenie rockowej, z naciskiem na alternatywę. Metalowy zespół nigdy nie zagrał tam koncertu. Aż do tego roku… Wzbudziło to kontrowersje, a muzycy z Mogwai mówili w niedawnym wywiadzie, że Metallica to "gówniany zespół".

Obojętny na podobne zaczepki nie mógł pozostać Lars Ulrich, który w wywiadzie dla Metal Hammera powiedział:

Jesteśmy raczej uodpornieni na podobne zaczepki i przymykamy na nie oko, choć bierzemy sobie do serca krytykę ze strony Micka Jaggera, Alexa Turnera, czy tych miłych kolesi z Kasabian, których uwielbiam. Ale jeśli robi to jakiś facet z innego zespołu… to coś w rodzaju: "Hm? Co? Kim ty jesteś?". W takich sytuacjach staje się to nieco zabawne.

Poza krytyką ze strony wykonawców z Glastonbury, również fani próbują pozbyć się na wszelkie sposoby Metalliki ze składu imprezy. Niedawno powstał profil w serwisie Facebook, gdzie fani próbują przekonać organizatora do odwołania występu legendarnej formacji, ponieważ… jej lider jest zadeklarowanym myśliwym i poluje na niedźwiedzie (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Z ostatnich doniesień wynika jednak, że występ Metalliki odbędzie się bez żadnych zakłóceń – ani organizatorzy, ani sam zespół nie planuje zrezygnować z tego koncertu.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także