Metallica z wieloma bonusami na "Hardwired… to Self-Destruct"

/ 16 września, 2016

Zaledwie wczoraj światło dzienne ujrzał wywiad Jamesa Hetfielda, w którym zdradzał, że Metallica wciąż jeszcze, dziewięć tygodni przed premierą dziesiątej studyjnej płyty, ją szlifuje. Dzisiaj dotarły do nas wiadomości z samego obozu zespołu: album „Hardwired… to Self-Destruct” wreszcie jest skończony.

Zgadnijcie, co się stało?!? Jest GOTOWA! Zakończyliśmy ostatnie szlify naszej następnej płyty „Hardwired… to Self-Destruct” i nie możemy się doczekać następnych etapów jej uwalniania światu, obudzenia potwora, który zwie się Metallica, i ruszenia w trasę.

To oczywiście nie wszystko. Muzycy postanowili zmienić wersję deluxe nadchodzącego krążka, który początkowo zapowiadany z dodatkiem „Riff Origins”.

Podczas 11 godziny pracy olśniło nas, że jeszcze nie podzieliliśmy się z Wami w żaden oficjalny sposób rozszerzeniami, nad którymi pracowaliśmy od czasów „Death Magnetic”. Podczas przekopywania dodatkowych materiałów – bonusów, które uzupełniłyby album z 12 utworami, zdaliśmy sobie sprawę, że żadna z naszych wersji kompozycji niektórych naszych ulubionych i bardzo szanowanych przez nas artystów nie była łatwo dostępna w naszej własnej Blackened Recordings.

I tak na trzeciej płycie wyjątkowego wydania „Hardwired… to Self-Destruct” znajdą się: utwór „Lords o Summer” w wersji z 2016 roku, „Ronnie Rising Medley” pochodzący oryginalnie z płyty „Ronnie James Dio – This Is Your Life”, covery Iron MaidenRemember Tomorrow” oraz Deep PurpleWhen a Blind Man Cries”. Do tego Metallica – „aby było zabawniej (i ponieważ było miejsce!) – dorzuciła koncert, który zagrała podczas tegorocznego Record Store Day 16 kwietnia w Rasputinie w Berkeley. Zespół świętował wtedy reedycje „Kill ‘Em All” i „Ride the Lightning”. Płytę zamyka singiel „Hardwired” wykonany na żywo w Minneapolis.

Dziesiąta studyjna płyta Metalliki pojawi się 18 listopada 2016 roku. Trochę wcześniej grupa ruszy w trasę po Ameryce Południowej. Kolejne koncerty mają zostać ogłoszone wkrótce.

Tracklista „Hardwired… to Self-Destruct” Metalliki:

CD 1:
1. Hardwired
2. Atlas, Rise!
3. Now That We’re Dead
4. Moth Into Flame
5. Am I Savage?
6. Halo on Fire

CD 2:
1. Confusion
2. Dream No More
3. ManUNkind
4. Here Comes Revenge
5. Murder One
6. Spit Out the Bone

CD 3 (bonus):

1. Lords of Summer
2. Ronnie Rising Medley
3. When a Blind Man Cries
4. Remember Tomorrow
5. Helpless (Live at Rasputin Music)
6. Hit the Lights (Live at Rasputin Music)
7. The Four Horsemen (Live at Rasputin Music)
8. Ride the Lightning (Live at Rasputin Music)
9. Fade to Black (Live at Rasputin Music)
10. Jump in the Fire (Live at Rasputin Music)
11. For Whom the Bell Tolls (Live at Rasputin Music)
12. Creeping Death (Live at Rasputin Music)
13. Metal Militia (Live at Rasputin Music)
14. Hardwired (Live in Minneapolis)

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także