Metallica zakpiła z hejterów

/ 30 czerwca, 2014

Od wielu tygodni jest głośno o występie Metalliki na Glastonbury. Zespoły związane z festiwalem oraz wielu fanów bardzo negatywnie zareagowało, gdy organizator ogłosił amerykańskich metalowców jak headlinera. Najpierw zaatakowali muzycy z Mogwai, którym szybko odpowiedział jednak Lars Ulrich. Później natomiast na Facebooku pojawił się profil, który sugerował, że James Hetfield jest miłośnikiem polowań na niedźwiedzie, dlatego nie powinien pojawić się na festiwalu.

Na to ostatnie wydarzenie muzycy z Metalliki zareagowali tworząc filmik, na którym przedstawiono tradycyjne brytyjskie polowanie na lisy. Jednak pod koniec filmu pojawiają się panowie z Metalliki… przebrani za niedźwiedzie i wyposażeni w strzelby. Reżyserią prześmiewczego obrazka zajął się Julien Temple:

Podczas samego festiwalu natomiast sprzedawana była koszulka przygotowana przez zespół. Na przodzie był napis "Glastallica: Peace, Love & Metal", natomiast z tyłu nadrukowano fragmenty tekstów prasowych, w których krytykowano wybór amerykańskiego zespołu jako headlinera:

Co najważniejsze jednak, muzycy pokazali prawdziwą klasę na scenie. W wypadku występu na Glastonbury nie odbywało się głosowanie "Metallica by Request", dlatego muzycy sami wybrali listę utworów. Zagrali między innymi "Creeping Death", "Sad But True", "Cyanide", "One", "Enter Sandman" czy "Master of Puppets". Cały koncert możecie znaleźć tutaj:

Przypominamy, że już niedługo zespół Metallica pojawi się w naszym kraju. W związku z tym muzycznym wydarzeniem mamy dla Was konkurs – do wygrania spotkanie z muzykami! (więcej TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także