Nowy album Deep Purple w przyszłym roku?

/ 30 czerwca, 2014

Deep Purple obecnie koncertuje, ale wiemy nie od dziś, że muzycy już przygotowują następcę opublikowanej w ubiegłym roku płyty "Now What?!". Jednak informacja, że przebywają w portugalskim studiu nagraniowym nie była wystarczającym dowodem na to, że wydawnictwo pojawi się na rynku stosunkowo szybko. Muzycy nie raz udowadniali, że na przygotowanie nowego materiału potrzebują wielu miesięcy, a nawet lat.

Wszystko wskazuje jednak na to, że w tym wypadku płyta pojawi się znacznie szybciej. Mówił o tym Roger Glover podczas konferencji prasowej przed występem na francuskim festiwalu Hellfest:

W wypadku "Now What?!" mieliśmy sesję nagraniową w Hiszpanii, która trwała tydzień lub dwa, później mieliśmy kolejną i w końcu nagraliśmy album. Ale od wydania poprzedniego minęło osiem lat. Nie będziemy żyli tak długo, żeby robić sobie kolejną ośmioletnią przerwę… Mieliśmy sesję kilka tygodni temu w Portugalii, pojawiło się parę pomysłów i niektóre z nich wykorzystamy. Kolejna sesja będzie miała miejsce jeszcze w tym roku i myślę, że jest prawdopodobne, iż w przyszłym roku – nie wiem kiedy dokładnie – opublikujemy nową płytę.

To już jest bardzo konkretna informacja. Muzycy w tym roku po raz kolejny wejdą do studia i prawdopodobnie zarejestrują premierowy materiał, który złoży się na nowy album. Jego publikacja już w 2015 roku. Trzymamy kciuki!

Gdy Deep Purple opublikowało album "Now What?!" pojawiły się głosy, że może to być ostatnie wydawnictwo w dorobku brytyjskiej legendy. Jak się okazało – nie jest to prawdą.

Wydany w kwietniu 2013 roku krążek promował między innymi utwór "Vincent Price":

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także