Polski przedstawiciel na Sonisphere Festival

/ 30 czerwca, 2014

Live Nation informuje, że warszawski zespół Chemia został wybrany jako jedyny polski zespół występujący na tegorocznej edycji Sonisphere Festival. Muzycy Chemii – oprócz rozgrzania publiczności na festiwalu – zgodzili się również zagrać dodatkowy koncert dla gości strefy VIP.

Przypomnijmy, że na tegorocznym Sonisphere Festival, który odbędzie się 11 lipca w Warszawie, zagrają: Alice in Chains, Anthrax, Kvelertak oraz gwiazda wieczoru – Metallica. W tym roku fani sami wybierali utwory, które Amerykanie zaprezentują podczas koncertu (lista TUTAJ).

Chemia natomiast to warszawski zespół rockowy powstały w 2010 roku. Muzyka zespołu inspirowana jest klasyką rocka od The Beatles, do Led Zeppelin aż po wpływy post grunge. Zespół wystąpił niemal na wszystkich najważniejszych rockowych festiwalach w Polsce. W 2013 roku Chemia odbyła udaną trasę po Kanadzie supportując m.in. The Pretty Reckless, odwiedziła Niemcy, Rosję, Luxemburg, a w 2014 roku zagrała specjalny showcase w Los Angeles. W międzyczasie zespół supportował takie gwiazdy jak Guns N' Roses, Red Hot Chili Peppers czy Deep Purple. Najbardziej znanymi utworami zespołu są "Hero", "Bondage of Love" czy też "Fire" – pochodzące z tej samej płyty "The One Inside", zresztą faktycznego debiutu Chemii, znalazły się one na pierwszych miejscach rockowych list przebojów w Polsce.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także