Metalmania przedstawia dwa kolejne zespoły

/ 4 listopada, 2016

Od jakiegoś czasu wiemy już, że podczas XXIII edycji Metalmanii 22 kwietnia 2017 roku w Katowicach zagrahą Moonspell, Sodom i Furia, Tygers of Pan Tang oraz Arcturus. Frontman tego pierwszego zespołu, Fernando Ribeiro, zapraszał nawet na tę imprezę osobiście.

Nieprzekonanych do wybrania się wiosną do Spodka skłonią może dwie kolejne, właśnie ogłoszone gwiazdy: Coroner i Obscure Sphinx.

Coroner to jedna z najbardziej znanych, szanowanych i innowacyjnych formacji z nurtu technicznego thrash metalu, która w swojej twórczości doskonale łączy elementy muzyki metalowej z takimi stylami jak rock progresywny, muzyka klasyczna czy jazz. To właśnie o tym szwajcarskim trio mówi się, że jest to „Rush thrash metalu”. Dyskografia grupy liczy pięć studyjnych albumów, a zamyka ją płyta „Grin” z 1993 roku, po wydaniu której zespół zawiesił swoją działalność. Reaktywowany został dopiero w 2011 w składzie Tommy Vetterli a.k.a Tommy T. Baron, Ron Broder oraz  Marky Edelmann, a trzy lata później tego ostatniego zastąpił perkusista Diego Rapacchietti. W lipcu tego roku świat obiegła ekscytująca wiadomość – zespół po raz pierwszy od ponad dwóch dekad wraca do studia, by pracować nad nową płytą! Premiera tego albumu przewidziana jest na 2017 rok, a być może już podczas Metalmanii fani będą mogli usłyszeć pierwsze dźwięki z tej płyty na żywo.

Kolejnym potwierdzonym zespołem jest polska grupa Obscure Sphinx, która wystąpi na drugiej scenie festiwalu. Zespół zadebiutował w 2011 roku płytą „Anaesthetic Inhalation Ritual”, a dwa lata później ukazał się ich drugi album, „Void Mother". We wrześniu tego roku wydane zostało najnowsze dzieło formacji. „Epitaphs” nagrane zostało w całości na żywo, a autorem okładki jest Mario Duplantier z zespołu Gojira. Sam zespół tak komentuje swój występ na festiwalu:

Jesteśmy niezwykle dumni, mogąc wziąć udział w wydarzeniu o takiej randze w historii ciężkiej muzyki w Polsce jak kolejna edycja Metalmanii. To będzie zaszczyt! A Wy spodziewajcie się jak zwykle rytuału na najwyższym możliwym poziomie!

To oczywiście nie koniec festiwalowych ogłoszeń. Metalmania o następnych zespołach poinformuje wkrótce.

Bilety na imprezę dostępne będą od 14 listopada 2016 roku na stronach:shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl,.biletin.pl.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także