Eagles of Death Metal nakręcą dokument o Bataclan

/ 4 listopada, 2016

Zbliża się pierwsza rocznica tragicznych wydarzeń w Bataclan w Paryżu. 13 listopada 2015 roku podczas koncertu amerykańskiej grupy Eagles of Death Metal klub zaatakowali terroryści. Zginęło 89 osób, w tym Nick Alexander z ekipy zespołu.

Kanał HBO uznał, że wywiad udzielony przez EODM niecałe dwa tygodnie po tamtym niedokończonym występie nie wystarczy, by pokazać głęboką więź pomiędzy członkami zespołu oraz fanami, i poinformował właśnie, że o tamtych smutnych doświadczeniach i traumie nimiwywołanej nakręcony zostanie film dokumentalny „Eagles of Death Metal: Nos Amis (Our Friends)”.

Nie zabraknie również opowieść o przyjaźni Jessego Hughesa z współzałożycielem formacji, a jednocześnie frontmanem Queens of the Stone Age, Joshem Homme’em. W dokumencie pojawi się też zespół U2, który zaprosił muzyków Eagles of Death Metal na scenę podczas swojego koncertu. Wykorzystane zostaną również nagrania z występu, który odbył się 16 lutego 2016 roku. Był to wielki powrót grupy do stolicy Francji.

Obraz wyreżyseruje zaprzyjaźniony z EODM Colin Hanks, twórca dokumentu „All Things Must Pass: The Rise and Fall of Tower Records” (2015). Film trafi na telewizyjne ekrany w lutym 2017 roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także