Mija 30 lat od publikacji płyty "Piece of Mind"

/ 16 maja, 2013

Dziś mija 30 lat od wydania jednej z najwyżej ocenianych płyt zespołu Iron Maiden. Chodzi oczywiście o album "Piece of Mind". To właśnie na tym wydawnictwie możemy pierwszy raz usłyszeć perkusistę Nicko McBraina. To własnie ten album pokrył się platyną.

Na płycie umieszczono dziewięć premierowych utworów, z których każdy opowiadał odrębną historię. Utwór "The Trooper", uważany za jeden z najlepszych na krążku, przenosi nas w czasy Wojny Krymskiej; "Flight of Icarus" to piosenka mająca źródło w micie o Dedalu i Ikarze. Muzycy Iron Maiden mieli pomysły na wszystkie utwory, dlatego właśnie krążek uważany jest za jeden z najrówniejszych w historii formacji.

Płytę "Piece of Mind" docenił również redaktor Teraz Rock, Paweł Brzykcy, który dał jej maksymalną możliwą ocenę. W uzasadnieniu możemy przeczytać: – Pierwsza płyta zespołu, z której Harris był (i nadal jest) w pełni zadowolony. I łatwo to zrozumieć. Piece Of Mind utrzymuje poziom najlepszych utworów z poprzedniego albumu, a przy tym nie ma ani jednego "wypełniacza" – pisał redaktor (cała recenzja do przeczytania TUTAJ).

Archiwalne numery Teraz Rock oraz Teraz Rock Kolekcja (w tym o Iron Maiden) nadal są dostępne w sprzedaży. Szczegóły dotyczące zakupu tych tytułów dostępne są TUTAJ.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także