Basista odszedł z Nine Inch Nails

/ 16 maja, 2013

Całkiem niedawno, bo w lutym tego roku Trent Reznor poinformował, że do zespołu Nine Inch Nails dołącza basista Eric Avery, muzyk kojarzony przede wszystkim z występów w Jane's Addiction. Miał on wystąpić z NIИ na najbliższej trasie koncertowej, która miała rozpocząć się 26 lipca w Japonii. Zespół miał później odwiedzić m.in. Stany Zjednoczone, Holandię, Francję, czy Wielką Brytanię.

Jak się jednak okazuje, Nine Inch Nails nie wystąpi w tych miejscach z niedawno dołączonym basistą, ponieważ ten zrezygnował z gry w zespole. Avery tak tłumaczył swoją decyzję: – To budzi bardzo mieszane uczucia, ale mówię Wam wszystkim, że odchodzę z NIN. Wiem. Rozmowy były trudne i nawet nie wiem, czy to jest słuszna decyzja. Ale ja naprawdę chce się skupić na moim muzycznym życiu w Los Angeles, chcę również pracować nad filmem. Ilośc koncertów szybko rosła… zostałem tym przytłoczny – napisał basista.

Fani zespołu Nine Inch Nails czekają obecnie na nowego muzyka, który zajmie miejsce Avery'ego w czasie trasy koncertowej. Na razie zespół nie wydał w tej kwestii stosownego oświadczenia.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także