Miliony obejrzały cover AC/DC wykonany na wiolonczelach

/ 26 lutego, 2014

Luka Sulic i Stjepan Hauser, bardziej znani jako 2CELLOS, wzięli na warsztat utwór z repertuaru AC/DC zatytułowany "Thunderstruck". Wydawać by się mogło, że nie jest to kompozycja stworzona do wykonywania na instrumentach smyczkowych, ale ci dwaj panowie pokazali, że można z niej zrobić arcydzieło w klasycznym stylu.

Cover obejrzało do tej pory niespełna 5,5 miliona osób, a warto nadmienić, że filmik trafił do sieci zaledwie 8 dni temu! Nie ma co zwlekać – zachęcamy do obejrzenia:

Dwuosobowy zespół 2CELLOS cieszy się już uznaniem w internecine. Niezwykle zdolni muzycy mają na swoim koncie własne wersje takich przebojów, jak "Hurt", "Welcome to the Jungle", czy "Smooth Criminal". Jednak wszystkie one razem wzięte nie spotkały się z tak dużą popularnością, jak zaprezentowany wyżej utwór z repertuaru AC/DC.

Warto jednak nadmienić, że to nie pierwsze spotkanie wiolonczelistów z Australijską legendą rocka. Nagrali również własną wersję przeboju "Highway to Hell", a wspomagał ich sam Steve Vai. Również warto rzucić na to okiem:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także