Muzyk Mötley Crüe pobije Gitarowy Rekord Guinnessa

/ 26 lutego, 2013

Gitarzysta i wokalista John Corabi występował w słynnej grupie Mötley Crüe w latach 1992-97. To właśnie on był jednym z muzyków, którzy pracowali nad słynnym krążkiem pt. „Mötley Crüe” wydanym w 1994 roku. Magazyn Rolling Stone pisał o frontmanie: "Corabi ma imponująco szeroką skalę głosu, która nigdy nie przechodzi w barwę nosową. Każdy tekst potrafi zaśpiewać tak przekonująco, jakby pochodził z głębi jego serca."

W 1997 r. Corabi zdecydował się odejść z grupy. W następnych latach współpracował z wieloma zespołami, m.in. Union, ESP (Eric Singer Project), Twenty 4 Seven czy Brides of Destruction. Nie zaprzestał także współpracy z Mötley Crüe. W 2008 roku, podczas trasy grupy po Karaibach, Corabi dołączył na scenie do Vince‘a Neila i wykonali wspólnie hit AC/DC Highway to Hell. Pod koniec 2012 roku John Corabi wydał swój solowy album "Unplugged“.

Oprócz Johna Corabiego podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa będzie można zobaczyć także gitarzystkę Michaela Jacksona, Jennifer Batten oraz Bruce’a Kulicka, byłego gitarzystę KISS.

Pierwsza edycja wrocławskiej imprezy odbyła się w 2003 r. i zgromadziła 588 gitarzystów. W 2012 r. Hey Joe zabrzmiał na 7273 gitar.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także