Najlepsze teledyski: rock i Hollywood

/ 26 maja, 2013

Za nami cykl z coverami – były już najgorsze covery, covery ciekawsze od oryginalnych wersji, covery wykonywane przez dzieci, covery perkusyjne i ciekawe covery utworów z repertuaru Iron Maiden

Tym razem wkraczamy w świat Hollywood, czerwonych dywanów, celebrytów i Oskarów. Przed Wami zestawienie rockowych teledysków związanych z hitami amerykańskiej kinematografii. 
 
 
 
Zaczynamy od szybkiej akcji, strzelanin, pościgów i wybuchów serwowanych przez Ethana Hunta (Tom Cruise) i zespół Metallica. Utwór „I Disappear” promował film „Mission: Impossible 2”:
 
 
 
 
Zostajemy przy kinie akcji, ale tym razem w kobiecym wydaniu. Milla Jovovic jako Alice pokazuje jak walczyć z przeważającymi siłami wroga, a wszystko przy akompaniamencie utworu „The End Of Heartache” z repertuaru Killswitch Engage
 
 
 
 
Skoro już jesteśmy przy filmach akcji z kobietą w roli głównej i na podstawie gry komputerowej, to nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu niejakiej Lary Croft. Muzycy U2 nakręcili z nią teledysk do utworu „Elevation”. Piosenka promowała film „Lara Croft: Tomb Raider”:
 
 
 
 
Bo takiej akcji przyda się coś spokojniejszego. Wybór padł na oskarowy utwór „Streets of Philadelphia” z filmu „Filadelfia”. Przed Wami Bruce Springsteen
 
 
 
 
„Hasta la vista, baby” – czyli Arnold Schwarzenegger w filmie „Terminator 2”. Reklamowany był on przez utwór „You Could Be Mine” zespołu Guns N' Roses:
 
 
 
 
Nie uciekniemy dziś od Schwarzeneggera. Tym razem Megadeth w utworze „Angry Again”. Piosenka znalazła się na soundtracku filmu „Bohater ostatniej akcji”
 
 
 
 
Hollywood i polski zespół? Mamy i rodzimą kapelę w tym zestawieniu. Na polskiej ścieżce dźwiękowej filmu „Spider-Man 2” znalazł się utwór „Chroń to co masz” zespołu Ptaky. W teledysku wykorzystano fragmenty tej hollywoodzkiej superprodukcji:
 
 
 
 
Aston Martin, Martini i Chris Cornell – czyli James Bond w muzycznym natarciu. Film „Casino Royal” promowany był przez utwór „You Know My Name”:
 

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także