Napalm Death przygotował teledysk do "How The Years Condemn"

/ 9 września, 2015

How The Years Condemn” po raz pierwszy usłyszał wraz z premierą płyty „Apex Predator – Easy Meat”, 23 stycznia 2015 roku. Napalm Death chce, żeby była sprawa jasna:

Nie zrozumcie tego tak, że jest to antyalkoholowy / antyużywkowy utwór – jak można by wnioskować. Jest on o wszystkich stymulantach, które przejmują nad nami kontrolę, a to my powinniśmy je kontrolować (od telewizji po narkotyki ze wszystkim pomiędzy). One naprawdę negatywnie wpłynąć na jakość naszego życia, którego długość na ziemi jest bardzo ograniczona.

Klip wyreżyserował Costin Chioreanu.

Udało mu się uchwycić szkodliwe elementy, które trzymają nas w bańce: ciągle ogłupienia przez telewizję i mass media… niepotrzebne kłopoty z osobami, z którymi dzielimy życie… postrzeganie spraw jedynie przez dno butelki i inne podobne.

Jak to wyszło w praktyce?

Pierwszym singlem ujawnionym z ostatniego wydawnictwa był kawałek  „Cesspits” o ludziach z dołów społecznych. Później usłyszeliśmy protest przeciwko kapitalizmowi – „Smash a Single Digit”. Wszystkie te utwory już niedługo usłyszeć będziemy mogli na żywo w Polsce. Napalm Death 11 listopada 2015 roku zagra w B90 w Gdansku, a dzień później – w Progresji w Warszawie.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także