Ritchie Blackmore ujawnił szczegóły swojego rockowego powrotu

/ 9 września, 2015

W lipcu tego roku Ritchie Blackmore poinformował, że znów chce grać rocka. Teraz potwierdził magazynowi „Noisey”, że gromadzi w tym celu wokół siebie członków Rainbow i Deep Purple. Cztery koncerty w Europie planowane są na czerwiec 2016 roku.

Nie chcę robić niczego więcej, ponieważ to, co robię obecnie traktuję poważniej.

Chodzi o oczywiście o folkowy zespół Blackmore’s Night, który założył w 1997 roku wraz z żoną Candice Night. Grupa szykuje się właśnie do wydania kolejnej płyty – „All Our Yesterdays” (premiera 18 września 2015 roku), z której poznaliśmy już utwory „The Other Side” oraz cover Mike’a Oldfielda „Moonlight Shadow”.

Ritchie Blackmore nic jednak nie poradzi na to, że fanów bardziej rozgrzewa jego powrót do korzeni. On sam przyznaje, że jego również czasem dopada nostalgia.

Skończyłem 70 lat. Reumatyzm wchodzi w grę. Jona [Lorda – klawiszowca Deep Purple] nie ma z nami. Tylu innych nie ma z nami. Patrzysz, jak odchodzą twoi przyjaciele i czujesz, że nadszedł czas, by pograć stare utwory. Tęsknota to ogromny powód, lecz nie jedyny.

A fani pytają, z kim wróci: z Rainbow czy z Deep Purple? Strona fanowska na Facebooku „Induct Ritchie Blackmore into the Rock and Roll Hall of Fame” (pol. Wprowadźcie Ritchiego Blackmore’a do Rock and Rollowej Galerii Sław”) uważnie przeczytała wszystkie wywiady, których muzyk udzielił w ostatnim czasie i odpowiada: z żadnym z tych zespołów.

Fani ustalili także, że w większości nowa jest o nowych muzykach i nowym wokaliście. Z czterech (bądź pięciu) koncertów w Europie, dwa odbędą się w Niemczech. Wszystkie mają być nagrywane, by móc później wypuścić DVD. Setlista opierać się będzie na utworach Rainbow z czasów, gdy śpiewał tam Ronnie James Dio, lecz nie zabraknie także kompozycji Deep Purple. Nie należy spodziewać się żadnego nowego materiału.

I jak Wam się to widzi?

 

 

Many people are asking questions about 2016 rock project of Ritchie. Here's all info that you need to know:- It won't…

Posted by Induct Ritchie Blackmore into the Rock and Roll Hall of Fame on 7 września 2015

 

ud | fot. Nick Soveiko, CC BY-SA 3.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także