New Model Army zapowiada płytę i trasę koncertową

/ 8 czerwca, 2016

26 sierpnia światło dzienne ujrzy album „Winter”, kolejny w dorobku brytyjskiego zespołu New Model Army. Na płytę, która będzie dostępna między innymi jako bookpack oraz na winylach, złoży się w sumie trzynaście nowych utworów, co oznacza około godziny premierowego materiału.

Justin Sullivan, lider i wokalista zespołu, o nowej płycie:

Albumy „Between Dog and Wolf” i „Between Wine And Blood” otworzyły przed nami wiele drzwi, dlatego z zaciekawieniem przez nie przechodziliśmy. To, co z tego wyniknęło, wcale nie było planowane – musieliśmy jak zwykle działać po swojemu – ale wydaje mi się, że „Winter” ma bardzo silną tożsamość. To muzyka dla ludzi, którzy znaleźli się w trudnym położeniu – coś, co wielu z nas może zrozumieć w danym momencie, na wielu poziomach. To bardziej „zespołowy” album, niż wspomniany „Between Dog and Wolf”, dokonaliśmy ponadto świadomych wyborów podczas miksowania. Muzyka brzmi dużo agresywniej, ale sam dźwięk jest wygładzony.

Pierwszy singiel zapowiadający album „Winter” zostanie opublikowany w drugiej połowie sierpnia. W związku z promocją nowej płyty, grupa New Model Army zapowiedziała trasę koncertową po Europie. Od września do grudnia muzycy odwiedzą kilkadziesiąt miast, nie zabraknie ich również w naszym kraju, gdzie zagrają aż sześć koncertów:

8 października – Poznań, Eskulap
11 października – Warszawa, Proxima
12 października – Gdynia, Ucho
13 października – Białystok, Gwint
15 października – Katowice, Mega Club
16 października – Wrocław, Eter

Więcej szczegółów we wpisie zespołu, który pojawił się w serwisie Facebook:

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także