Nicko McBrain o stanie zdrowia Bruce'a Dickinsona

/ 27 lutego, 2015

W ubiegłym tygodniu pojawiło się oświadczenie dotyczące stanu zdrowia wokalisty Iron Maiden, Bruce'a Dickinsona. Jak się okazało, muzyk walczy z nowotworem języka, który został na tyle wcześnie wykryty, że rokowania są bardzo optymistyczne. Nie zmienia to jednak faktu, że niedawno muzyk skończył chemioterapię i obecnie poddawany jest dalszemu leczeniu. Według lekarzy Dickinson powinien być zdrowy pod koniec maja.

Teraz, gdy informacja wyszła na światło dzienne, o stanie zdrowia kolegi postanowił wypowiedzieć się perkusista Nicko McBrain:

Byliśmy wstrząśnięci, gdy przekazano nam tę przykrą wiadomość. Wspaniałe jest jednak, że Bruce jest w dobrych rękach w Wielkiej Brytanii – nie chodzi mi tylko o rodzinę, ale również znakomitych onkologów i wszystkich, którzy pomagają mu w tej walce. Wszyscy są niezwykle pozytywnie nastawieni, podobnie jak Bruce. Oczywiście ta informacja to był cios dla nas wszystkich. W ubiegłym tygodniu wystosowano oświadczenie, gdy skończyła się najważniejsza część jego leczenia. Wszystko poszło nadzwyczaj dobrze. My nie rozmawialiśmy z nim od kilku tygodni, ale jego manager przekazał nam, że jest w znakomitej formie zważywszy na radioterapię i trzy chemioterapie, które musiał przyjąć.

Perkusista wspomniał również, że nowy album Iron Maiden jest niemalże gotowy i już jakiś czas temu miała rozpocząć się jego promocja, jednak z powodu problemów zdrowotnych Bruce'a Dickinsona wszystko zostało na jakiś czas wstrzymane. Niemalże pewne jest jednak, że nowe wydawnictwo Iron Maiden pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Na razie jednak liczy się przede wszystkim zdrowie wokalisty, za które i my trzymamy kciuki. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także