Nightwish: kolejny trailer nowej płyty

/ 27 lutego, 2015

27 marca ukaże się nowy album Nightwish zatytułowany "Endless Forms Most Beautiful"”. Będzie to ósmy studyjny krążek formacji, ale pierwszy na którym zaśpiewa nowa wokalistka, Floor Jansen. Na płycie znajdzie się jedenaście kompozycji, a całość będzie dostępna w kilku formatach: CD, digibook, podwójny vinyl, earbook oraz w wersji elektronicznej. Sama muzyka dostępna będzie w trzech wersjach: podstawowej, instrumentalnej i orkiestrowej.

Zespół opublikował właśnie kolejny, dwunasty, trailer zapowiadający dzieło. Tym razem muzycy opowiadają o tematyce i inspiracjach płyty "Endless Forms Most Beautiful".

Tuomas Holopainen, główny kompozytor zespołu:

Na płycie jest pewien rodzaj naukowego podejścia do wielu rzeczy. Utwory takie jak ‘Shudder Before The Beautiful’, ‘Endless Forms Most Beautiful’, ‘The Greatest Show On Earth’ czy ‘Alpenglow’ traktują o szczęściu istnienia. To zagadnienie czasu. Ewolucja… Myślę, że można nawet mówić o poetyckiej stronie nauki. Nauki przyrodnicze i ich paradygmat wydają się nudnym tematem dla wielu ludzi. Ale całe szczęście my ten temat możemy przedstawić przy pomocy płyty – pokazać, że nauka może być czymś głęboko uduchowionym.

Trailer można obejrzeć poniżej:

Jakiś czas temu zespół opublikował teledysk przygotowany do singla "Élan", który pochodzi ze wspomnianej płyty.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także