Nieznany utwór Ronniego Jamesa Dio ujrzy światło dzienne

/ 5 lutego, 2016

Muzyk Ronniego Jamesa Dio zawitał ostatnio do programu radiowego „Talking Metal”, by opowiedzieć o ostatnich tygodniach życia wokalisty grup Rainbow, Black Sabbath, Heaven & Hell i Dio. Craig Goldy już wkrótce będzie miał dla nas niespodziankę!

Ja i Ronnie tworzyliśmy przed jego odejściem. To był jeden z najważniejszych i najsmutniejszych chwil w moim życiu.

Panowie pisali coś razem, gdy już po postawieniu diagnozy lekarze pozwolili na powrót Dio do pracy. Jego żona spytała, co chce zrobić.

Ronnie spojrzał na Wendy i powiedział: „Pisać z Craigiem”, więc zaczęliśmy pisać. Powstał jeden utwór, nie był jeszcze publikowany, przygotowujemy się, by to zrobić.

Czekamy z niecierpliwością na premierę tego utworu.

Craig Goldy na co dzień w inny sposób upamiętnia Ronniego Jamesa. Razem z innym muzykiem Dio, Vinny Appice’em, gra w Resurrection Kings. Ich debiutancka płyta ukazała się w styczniu tego roku. Perkusista upamiętnia dorobek zmarłego w 2010 roku wokalisty w jeszcze jednym zespole. Razem z Vivianem Campbellem i Jimmym Bainem (obaj niegdyś również w Dio) pod szyldem Last in Line nagrał niedawno album „Heavy Crown”. Krążek czeka jeszcze na swoją premierę, przewidzianą na 19 lutego.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także